Türk sanatçının baş rol yaptığı film İran’da rekora imza attı

Türk sanatçının baş rol yaptığı film İran’da rekora imza attı

  Şubat 23, 2020

  274 Okunma

Türk sanatçı Ayşegül Coşkun'un baş rolü oynadığı مطرب 'Mutrib' (Çalgıcı) filmi İran sineması tarihinde en çok gişe yapan film oldu.

Türk sanatçı Ayşegül Coşkun’un başrol yaptığı ‘Motreb‘ (Çalgıcı) filmi İran sineması tarihinde en çok gişe yapan film oldu.

Bu filmin 3 milyon 251 bin kişi tarafından izlenerek 1 milyar 3 milyon tümen gişe geliri elde ettiği öğrenildi.

İranlı yönetmen ve senarist Mustafa Kiyai’nin yönettiği ve yapımcısı olduğu filmde Ayşegül Coşkun’un yanı sıra uluslararası tanınan İranlı oyuncular Perviz Perestui, İlnaz Şakirdost ve Muhsin Kiyai rol alıyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
  1. avatar
      Bunları Biliyor muydunuz? Mart 26, 2020 17:16:50

    Türk sanatçı Ayşegül Coşkun, film çekimleri için gittiği İran’da iki ay içerisinde Farsçayı öğrenmiş ve akıcı bir şekilde konuşmaktadır.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.