Yarının Adı Başka (2016) Gösterime Girdi

Yarının Adı Başka (2016) Gösterime Girdi

  Haziran 19, 2019

  1.033 Okunma

İran - Türkiye ortak yapımı film bugün gösterime girdi.

Bir çobanın hayatının konu edildiği ve Türk-İran ortak yapımı olma özelliği taşıyan “Yarının Adı Başka” filmi, Türk ve İranlı sanatçıları ilk kez yan yana getirdi.

Filmin hikâyesi Vanlı yönetmen Mustafa Delazy’ye senaryosu da İranlı yönetmen Muharrem Zeynelzâde’ye ait.

Büyük bölümü Edremit ilçesinin Köprüler Mahallesi’nde çekilen filmin yönetmenliğini de yine Delazy ve Zeynelzade yaptı.

Filmin başrolünde Muharrem Zeynelzâde yer alırken, Türkiye’den de Volkan Keskin, Zelal Dere, Fırat Tanış, Metin Keçeci ve Selahattin Taşdöğen gibi oyuncular rol alıyor

Muharrem Zeynelzade, 1987 yılında Bisikletçi filminde başrol oynamış ve bu filmle birçok ödül almıştı.

“Yarının Adı Başka” filmi, İran filmi “Bisikletçi (1987)“nin devamı niteliğinde.

Filmin konusu;

Yaşlı bir Afgan bisiklet tamircisi, Nesim (Muharrem Zeynelzade), uzun zaman önce İstanbul'a yerleşmiş, Nesim’in oğlu yıllar önce İstanbul’a yerleşmiş ve burada yaşamaktadır.

Nesim, evlenmek üzere olan oğlunun, düğün öncesinde kayıp olduğu haberini alır ve oğlunu bulmak için yola koyulur. Sınırda kaçak ve tehlikeli yollardan mültecilerle beraber Türkiye’ye giriş yapar.

Sınırda arkadaşlarını kaybeden Nesim Türkiye’de sınır köylerden birine sığınır ve burada çoban Mustafa ve Zelal’in aşkına şahit olur.

Nesim’in Türkiye’ye geldiğini duyan mafya bunu değerlendirmek ister ve Nesim’i yarışmaya sokmak için adamlarını Nesim’in peşine salar.

Çoban Mustafa bir yandan aşık olduğu Zelal’i korumaya çalışırken diğer yandan Nesim ve kötü adamlar arasında kalır.
 
25 KASIM itibarı ile sinemalarda,

Hepinize iyi seyirler.

Füsun Olgaç, Sinemakolik

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.