Habib
720P

Habib

 Süre: 87 Dakika

 Ülke: 

  

Uyuşturucu kaçakçılığından yakalanan Habib, hapise atılmıştır, idam veya müebbetle yargılanacaktır. Kayın pederi talak istemektedir ancak Habib, eşinin hamile olduğunu öğrenir. Habib'in yalnızca bir çözüm yolu vardır...

 754İZLENME

 10BEĞEN

 0BEĞENME

Detay
15 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
1Favori Ekle Sonra İzle
7.7
Toplamda 17 oy verildi.
Sorun Bildir
 1. İran ve Suriye ortak yapımı dizi geliyor
    1 sene Önce   82
  İran ve Suriye ortak yapımı dizi geliyor İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye Arap Cumhuriyeti'nin ortak yapımı "Habib" dizisi 19 Şubat'ta IRIB TV2 ekranında izleyiciyle buluşacak.
  40. Fecr Film Festivali Kazananları Belli Oldu
    2 sene Önce   153
  40. Fecr Film Festivali Kazananları Belli Oldu İslam Cumhuriyeti'nin düzenlediği 40. Fecr Film Festivalinde Billur Simurg Ödülü kazananları belli oldu.
  40. Fecr Film Festivali, Billur Simurg Adaylarını Açıkladı
    2 sene Önce   123
  40. Fecr Film Festivali, Billur Simurg Adaylarını Açıkladı İran İslam Cumhuriyeti ve Orta Doğu'nun en ünlü Film Festivali, Kristal Simurg Ödülü adaylarını açıkladı.
  İngilizler Hz Fatıma filmleriyle mezhep kavgası çıkarmak istiyorlar
    3 sene Önce   256
  İngilizler Hz Fatıma filmleriyle mezhep kavgası çıkarmak istiyorlar İran ve Kuveyt'teki Velayet-i Fakih'e bağlı vasat şiilerin arasında barınamayıp İngiltere'ye sığınan ve ardından İngiltere Kraliçesi tarafından İslam Dünyasında fitne çıkarmaları için kendilerine TV kanalı da dahil olmak üzere tüm imkanların sunulduğu ahbari düşünceli Sadık Şirazi tayfası Lady of Heaven (2021) adlı fitne filmi yaptıklarını bildirdi.
  Bayramda 6 yeni İran Filmi sinemalarda gösterime girecek
    5 sene Önce   744
  Bayramda 6 yeni İran Filmi sinemalarda gösterime girecek İd'ul-Fitr (Ramazan Bayramın)de İran İslam Cumhuriyeti sinema salonlarında altı yeni film gösterime girecek
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    admin Kasım 11, 2020 05:49:14

  Habib filmi; babalık ve sorumluluk duygusu ile kişinin değişimi ve olgunlaşmasını konu edinirken; Kur’an hafızlığı, namaza başlama ve dindar oluş gibi konuları işlemektedir.

  Film ayrıca; İran İslam Cumhuriyetinde hak üzere tatbik edilen İslam Şeriatının AF YASASI hakkında bilgi vermektedir bize.

  Bir katilin; tarihi eser kaçakçısı Habib’e söylediği şu sözler her şeyi tüm açıklığı ile ortaya koyuyor:

  “Habib Ağa. Kültür bölümüne git, onlar seni idamdan kurtaracak bir şeyler biliyorlar. Af listesine girmen için bir şey yapabilirler. Bizim hikayemiz seninkiyle farklı. Habib Ağa, senin aleyhinde hususi bir şikayetçi yok.”

  Evet; katiller ve tecavüzcüler gibi suçlular af kapsamına girmeyip dar ağacında sallandırılıyor İran’da. Meğer ki, mesela maktülün ailesi suçluyu affedip şikayetini geri alsın ve kısas etmesin. Aksi taktirde; DEVLET KATİLLERE AF YASASI ÇIKARAMAZ, ÇIKARMIYOR.

  Olur mu öyle ki, suç benim aleyhimde işlenmiş ve benim ciğerim yanarken, devlet suçluyu affetsin? Olmaz tabi.

  İran İslam Cumhuriyetinde, devlet; kişi aleyhine işlenmiş, şahsi şikayet olan bir durumda af yasası çıkaramaz. Devlet ancak kendi aleyhinde işlenmiş suçları, siyasi suçluları affedebilir.

  Dolayısı ile; filmde de gördüğümüz üzere, katiller; maktüllerin aileleri affetmezse, af yasasına dahil edilmiyorlar, idam cezaları hafifletilmiyor, haklarında kısas uygulanıp idam ediliyorlar.

  Ancak; Habib gibi, tarihi eser kaçakçısı vb. kişiler tövbe eder ve Kur’an-ı Kerim’i ezberleyip hafız olurlarsa ve hapiste değiştiklerine şahit olunursa İYİ HALden yararlanabiliyor, cezaları hafifletilebiliyor ve hatta af çıkarılabiliyor.

  Kurban olduğumuz İslam Şeriatının hükmü ne güzel.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.