Kaderden Kaçış
720P

Kaderden Kaçış

 Süre: 117 Dakika

 Ülke: 

  

El-Nusra ve IŞİD gibi el-Kaide (el-CIA) bağlantılı terör örgütleri Halep Şehir Hapishanesini kuşatmıştır. Suriye polis ve askerleri ve 2.500'den fazla mahkûm bir yıldan fazla süre kuşatma altında kalır. Tâ ki 22 Mayıs 2014'de Suriye Arap Ordusu ve Hizbullah kuşatmayı kırana kadar. Bu film, Suriye emniyet güçleri ve mahkûmların kuşatma altındaki efsanevi direnişini konu alıyor.

 593İZLENME

 2BEĞEN

 2BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
8.3
Toplamda 10 oy verildi.
Sorun Bildir
 1. Arapça Tercüman Aranıyor
    2 sene Önce   260
  Arapça Tercüman Aranıyor Arapça birkaç filmi bulup Türkçeye tercüme edecek arkadaşlar arıyoruz.
  Kveyris Cezaevi Efsanesi Filminin Galası Yapıldı
    6 sene Önce   80
  Kveyris Cezaevi Efsanesi Filminin Galası Yapıldı Suriye Arap Cumhuriyeti Sinema Genel Müdürlüğü, ünlü yönetmen Necdet Anzur’un yönettiği "Kaderi Yeniden Belirleme - Halep Merkez Cezaevi Kuşatması" adlı altında beklenen sinema filminin galasını dün akşam Şam'ın Esad Kültür Sanat Merkezindeki sinema salonunda yaptı.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    admin Aralık 5, 2020 03:20:11
  -- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --

  2013-2014 yılları arasında yaşananlar bu filmde tüm gerçekliği ile ortaya konmuştur.

  Suriye Ordusu ve vatansever halkı, Halep’te; ÖSO, NUSRA ve IŞİD terör örgütleri tarafından kuşatmaya alınmış, Şeyh Maksud mahallesinde de YPG terör örgütü tarafından hedef alınmıştır. Suriye Ordusu, Halep’in doğusunu ve kuzeyini kurtarmak için uzun bir süre mücadele etmiştir. Bu süre zarfında; dört bir yanı tamamen kuşatılmış Halep Şehir Hapishanesinde, 150 kadar asker ve polis ve 2500 kadar erkek ve kadın mahkûm direnmiştir. Uzun süren kuşatma sonucunda yiyecek, içecek, ilaç ve yakıt sıkıntısı çekmelerine rağmen direnen Halepliler; İngiliz terörist Abdul Waheed Majid Al-Britani başta olmak üzere birçok intihar bombacısının da hedefi olmuştur. Buna rağmen teslim olmayan Halepliler destan yazmıştır. Suriye Arap Ordusu ve Hizbullah 22 Mayıs 2014’de kuşatmayı yarıp Halep Şehir Hapishanesi’ni kurtarmıştır. Bir yıl boyunca direnen ve vatanperverliğini ispatlayan bu mahkûmlara, Cumhurbaşkanı Beşşar Esad tarafından af kararnamesi çıkarılmıştır. Filmin kahramanlarından olan savaş gazisi Ebu Arap’ı ise filmin sonunda görebiliyoruz. İzlenmesi tavsiye olunur.

 2. avatar
    admin Mart 16, 2021 06:09:47
  -- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --

  Suriye Devleti Sinema Kurumu Yapımı olmasına rağmen; filmin, Suriye Arap Ordusu askerlerini tamamen melekmiş gibi yansıtmaması, aralarından kötü kimselerin de olabileceği ve mahkûmlara eziyet edip onlardan haraç kesebileceğini göstermesi.. Mahkûmların da iyisinin olduğu gibi, kötüsünün de olduğunu göstermesi.. güzel bir dokunuş olmuş.

 3. avatar
    admin Mart 16, 2021 06:31:01
  -- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --

  Rad al-Qada’a (Evading Destiny) yani “Kaderden Kaçış” isimli film, IMDB sitesine “Zindan Halab (Aleppo Prison)” adı ile eklenmiştir.

 4. avatar
    Savascicek Nisan 6, 2021 20:39:31

  suriyenin başına gelen bu acılar suriye devleti ve halkının abd ve israile teslim olmaması ve filistin davasını sahiplenmelerinden dolayı. yaşasın suriye mılleti ve devleti. insanlık size vefa borçlu

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.