Kveyris Cezaevi Efsanesi Filminin Galası Yapıldı

Kveyris Cezaevi Efsanesi Filminin Galası Yapıldı

  Kasım 12, 2016

  79 Okunma

Suriye Arap Cumhuriyeti Sinema Genel Müdürlüğü, ünlü yönetmen Necdet Anzur’un yönettiği "Kaderi Yeniden Belirleme - Halep Merkez Cezaevi Kuşatması" adlı altında beklenen sinema filminin galasını dün akşam Şam'ın Esad Kültür Sanat Merkezindeki sinema salonunda yaptı.

Ünlü senarist Diyana Kemalettin’in yazdığı iki saatlik sinema filmi “Kaderi Yeniden Belirleme“de; Halep’te bir yıldan fazla süredir dış güçlere tabi radikal teröristlerin sıkı kuşatması altında kalan Halep Merkez (Kveyris) Cezaevinin destanına ışık tutuldu.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre “Kaderden Kaçış” filminde cezaevi kuşatması ve Suriye Ordusu birliklerinin kuşatmayı kırıp cezaevindeki kahramanları kurtarmasının yanı sıra bu kahramanların teröre karşı efsanevi mücadelelerine dikkat çekiyor. Filmde gerçek olaylarda yer alan şahsiyetler de takdim edildi.

Galasına filmin kahramanı savaş gazilerinin ve içişleri ve kültür bakanlarının da katıldıkları sinema filminde Kveyris Cezaevinde günü birlik çatışmalar ve kahramanlıklara ışık tutulmasının yanı sıra efsanenin insani boyutlarına da vurgu yapıldı.

Yeni Kaynak

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.