Kanun Kitabı
720P

Kanun Kitabı

 Süre: 95 Dakika

 Ülke:  ,

  

İranlı mühendis Rahman Tevana'ya yurt dışında bir görev verilir. Lübnan'a giden Rahman, orada bir Hristiyan kıza aşık olur...

 1.167İZLENME

 8BEĞEN

 0BEĞENME

Detay
15 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
7.0
Toplamda 17 oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    admin Kasım 19, 2020 10:30:52

  İran İslam Cumhuriyeti ve Lübnan ortak yapımı کتاب قانون (Kitab-ı Kanun) [2009] filminde; İranlı bir yetkilinin Lübnanlı bir Hristiyan kıza aşık olması konu ediliyor.

  İslam Ahlakından ve İrfani/Tasavvufi Fars Edebiyatından ve Şiirlerinden etkilenen Juliet; Müslüman oluyor.

  Film; Müslümanların da kendilerine biraz öz eleştiri yapmasına olanak sağlıyor. “Kendisi yapmadan başkasına öğüt verenler” kınanıyor. İslam Ahlakı ve gerekleri üzerinde duruluyor ve en önemlisi ise; emr- maruf ve nehy-i ani’l-münker’in yanlış yöntemlerle yapılması eleştirilerek; doğru yöntem ortaya konuluyor.

  Filmde geçen sure ve ayetler altında belirtildi ve filmde sıkça alıntı yapılan Seyyid Abdullah Şubber’in AHLAK KİTABI’nı El-Mustafa Yayınları Türkçeye kazandırmıştır. Şu sayfadan temin edebilirsiniz:

  https://www.kevseryayincilik.com/ahlak-1

  Filmin Farsça olan büyük kısımını arkadaşımız Deshti, Arapça kısımlarını ise arkadaşımız Alosh tercüme etmiştir. Fransızca mütercim arkadaşımız olmadığı için bazı Fransızca sahneleri çeviremedik. Üzgünüz.

 2. avatar
    deshti Kasım 20, 2020 10:15:01

  2009 yılında gösterime giren filmde siyonist rejimin 2006 yılında Lübnan’a karşı yaptığı 33 günlük savaşın kalıntılarını da görmek mümkün. Elinize sağlık

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.