720P
Satıcı
Altyazı

Satıcı

İmad ve Rana adlı genç çift Tahran'da yeni bir meskene taşınır ancak dairenin eski kiracısı ile ilgili bir olay çiftin tüm hayatını değiştirir.
 •  Orjinal Adı:

  فروشنده

 •  Tür: Dram

 26429İZLENME

 65FAVORİ

 8.3İMDB

Detay
 1. Satıcı  
 2. Satıcı  
 3. Satıcı  
 4. Satıcı  
 5. Satıcı  
 6. Satıcı  
 1. İran filmi; Ateşin Ötesinde (1987) gösterimde25 Şubat 2016
  İran filmi; Ateşin Ötesinde (1987) gösterime girdi....
  Haberi Oku   713   1
 2. Asğar Ferhadi'nin yeni filmi; Furuşende (Satıcı) (2016) gösterime girdi22 Mayıs 2016
  Asğar Ferhadi'nin yeni filmi; Furuşende (Satıcı) (2016) gösterime girdi....
  Haberi Oku   2973   4
  Yorum Alanı 47 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  fatimlizad 27 Şubat 2017, Pazartesi
Seyreledigim ən yaxşı filmdir
Avatar
Ziyaretçi
hakan batmaz 27 Şubat 2017, Pazartesi
Çok güzeldi. İzlemeye değer
Avatar
Ziyaretçi
Mahmut Özgener 28 Şubat 2017, Salı
Sanatsal ve diğer tüm açılardan harika bir film. Teşekkürler
Avatar
Üye
  tuchan 28 Şubat 2017, Salı
Sinemada izleme şansım oldu. Çok başarılı bir film. Şahab ve Terane’nin ne kadar uyumlu olduğunu bir kez daha görmüş olduk.
Avatar
Ziyaretçi
Yetersiz Bakiye 03 Mart 2017, Cuma
kişisel ve toplumsal ahlak merkezinde, olağan bir günde, işlenen suçun mağdur ve ailesine etkileri..
Avatar
Ziyaretçi
Hazer Nar 03 Mart 2017, Cuma
Film Heyecan Dolu.. Gerçekten Mükemmel
Avatar
Üye
  Ruhullahyoldas 06 Mart 2017, Pazartesi
Çok güzel bir Film.. Türkçe Tercüme yapan kardeşlerimize teşekkür ederiz...
Avatar
Ziyaretçi
ideon 09 Mart 2017, Perşembe
Duygusal gerilimlerin her daim uçlarda dolandığı çok başarılı bir dram filmi. Asghar Farhadi kendi tarzını çok açık belli eden bir yönetmen. Saf gerçekliği, her gün dallanıp budaklanan, çetrefilli bir ortamın içinde güzelce işleyebilen daha çok yönetmen olsa keşke.
Avatar
Ziyaretçi
Özgür Taylan 09 Mart 2017, Perşembe
Ferhadi çoğu sinemasever gibi ’Bir Ayrılık’ isimli filmi ile aklımda yer etmişti zaten. Bu filmde de acaba ’Bir Ayrılık’ filminin seviyesini yakalayabilir mi?’ diye düşünürken abartmak istemem ama hayranlık duyarak filmi bitirdim .Bence 2016 yılında çekilmiş en iyi film. Hatta şaheser.
Avatar
Ziyaretçi
yan cebime koy 09 Mart 2017, Perşembe
Ferhadi, İran sinemasının modern Firdevsi’si.. Bu filminde de insanlığa anlatacağı çok şey var.
Avatar
Ziyaretçi
Kaya Aykut 09 Mart 2017, Perşembe
oldukça başarılı bir film. sağlam bir senaryo ve kusursuz oyunculuklar sayesinde filmi yaşatıyor izleyiciye. tiyatro sahneleri hikayeyi tamamlıyor. asğar ferhadi hikayeyi anlatırken izleyiciye kendi vicdani muhasebesinide yaptırıyor. insanı değerleriyle yüzleştiriyor. mutlaka izlenmeli
Avatar
Ziyaretçi
Figen Atasoy 09 Mart 2017, Perşembe
Ben her yönüyle çok beğendim. Dramı ve gerilimi çok tadında yapılmış. Sürükleyici, gerçekçi ve etkileyiciydi.
Avatar
Ziyaretçi
KorJawa 09 Mart 2017, Perşembe
Filmin en büyük gücü gerçekçiliği. Sağlam hikayesi ve karakterleri ile ön planda olan film, kısa sürede içine çekiyor ve sonuna kadar da kilitliyor. Asghar Farhadi, seyirciye vicdan, merhamet, adalet, ceza ve intikam gibi ağır duyguları yükleyerek sıkı bir empati yaşattırıyor.
Avatar
Ziyaretçi
Serhat 09 Mart 2017, Perşembe
Tipik İran sineması, işte bu yüzden seviyorum. Günlük hayattaki olayların muhteşem bir şekilde beyaz perdeye aktarılması.
Avatar
Ziyaretçi
Gri 09 Mart 2017, Perşembe
Arthur Miller’ın Satıcının Ölümü adlı çok ses getiren eserinin serbest bir uyarlaması olan Satıcı; izleyiciye ahlak, adalet, ceza, ve dürüstlük kavramlarını sorgulatan ve film bittiğinde ise vicdan muhasebesi yapmaya mecbur bırakan bir film.

Neredeyse her sahnesi ve her diyaloğu anlam yüklü olan yapımı bana göre izlerken çok dikkat edilmeli ve aralara gizlenen şifreleri çözerek seyredilmeye çalışılmalı.
Avatar
Ziyaretçi
Savbay 09 Mart 2017, Perşembe
Ve satıcı, Akademi Ödüllerinde en iyi yabancı film dalında Oscar ödülünü aldı fakat bu ödülü anlamalı kılan şey filmin yönetmeni tarafından protesto amaçlı törene katılmayarak dünyaya verdiği mesajdır:

’’Ülkelerin sınırlarına göre düşünmeyi reddediyoruz’’ ve ’’En iyi ülke, cinsiyet, din veya renk diye bir şey yoktur’’ ifadeleriyle her şeyi anlatmıştır yönetmen.

Asghar Farhadi’yi ve filmde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yedi islam ülkesinin ve hatta daha fazlasının ötekileştirilmediği ve tüm dünyada insan haklarının uygulanması dileğiyle.
Avatar
Ziyaretçi
Adagio 09 Mart 2017, Perşembe
İnsanlık ahlakını ve modern yaşamda haysiyeti yücelten özel ve incelikle ele alınmış bir film. Görülmeyen hayat kadını da dahil tüm karaktere eşit bir mesafede duran Ferhadi, seyirciye yargılamadan gözlemleme imkanı tanıyor.

Yaşamda kadın ve erkeğin duygularına, kadının toplumdaki yerine ve bakışına atıfta bulunup, oluşumda cinsler üzerinden akıl ve ruh üzerine kurulu dengeyi ele alıyor.

Çarpık kentleşmeyi de kurgusunda ihmal etmeyen yönetmen tamamlanmamış bir eserle seyirciyi düşünmeye davet ediyor.
Avatar
Ziyaretçi
Nurullah 09 Mart 2017, Perşembe
Cannes’da en iyi senaryo ve en iyi erkek oyunucu ödülünü almış, Akademi ödüllerinde de Oscar kazanmış bir filmin Türkiye’de toplamda sadece 9 sinema salonunda gösterimde olması şaşılır şey! İran sinemasının kalitesi henüz Türkiye’de bilinmiyor ve bilinmesine izin verilmiyor. Bunun sebebi de politikacıların İran düşmanlığı olsa gerek.
Avatar
Ziyaretçi
Aryaid 09 Mart 2017, Perşembe
Şuan bulunduğum şehirde bu film olmadığı için bu filmi izleyemiyorum onun yerine saçma sapan komedi dizileri var. Toplamda sinemalarda sadece 12 bin kişi izlemiş bugüne kadar böyle değerli bir filmi.
Avatar
Ziyaretçi
enfarktuss 09 Mart 2017, Perşembe
Sanat sürekli ticarete tutsak, yine de buna rağmen güzel işler ortaya çıkarabilene helal olsun. Benim de şehrime gelmedi ne yazık ki onun yerine asla sanatsal değer taşımayan ebleh ve korkutucu kamera kayıtları var, üzgünüm.
Avatar
Ziyaretçi
Aryaid 09 Mart 2017, Perşembe
Film pişmanlık, kızgınlık gibi insana ait duyguları psikolojik açıdan güzel bir şekilde yansıtmış.
Avatar
Ziyaretçi
Enginarın Kalbi 09 Mart 2017, Perşembe
Filmi İran’da izleme şansı buldum gerçekten güzel bir film, sonu az çok belli olan nadir İran filmlerinden. Ve tabiki de Şahab Hüseyni’nin oyunculuğu yine takdire şayan.
Avatar
Ziyaretçi
Melisoli 09 Mart 2017, Perşembe
Finale adım adım tırmanan bir film. Acımak, affetmek ile öfkelenmek, intikam almak arasında savrulan insanlar. Akıldan kolay çıkmayacak bir final.
Avatar
Ziyaretçi
Forhan 09 Mart 2017, Perşembe
Yönetmenden kötü bir film beklemiyorum zaten
Avatar
Ziyaretçi
Valcure 09 Mart 2017, Perşembe
Her eserini soluksuz izleten; izleyiciyi sinemaya çekmek için cinsellik, aksiyon, kan, şiddet, görsel efekt vs. gibi unsurlara hiç de gerek olmadığını kanıtlayan İran sinemasının dünyaca duyulan en son filmidir. Merakla gösterime girmesini bekliyordum. Teşekkür ederim.
Avatar
Ziyaretçi
Karınca 09 Mart 2017, Perşembe
İranlı başarılı yönetmen Asghar Farhadi’nin çıkış noktası, daha önce de çok defa beyaz perdeye uyarlanmış olan Arthur Miller eseri olan ’Death of a Salesman’.

Farhadi’nin çok sevdiği ve birçok filminde de baş role koyduğu ’’soru işareti’’ yine başarılı bir şekilde işlevini yerine getiriyor ve filmin akıcı bir şekilde dikkatimizi toplamasını sağlıyor. Bu da yapımı sıkılmadan ilgi ile izlememizi sağlıyor. Bunun dışında Farhadi’nin diğer vazgeçilmezlerinden olan odalar, taksiler, iç çekimlerle vurgulanan iç hesaplaşmalar da karşılaştıklarımız arasında.

Farklı bir coğrafyadan, tavsiye edilebilecek bir drama.
Avatar
Ziyaretçi
ssnmss 09 Mart 2017, Perşembe
İstanbul Modern’in ’’Oscar’ın Yabancıları’’ ön gösteriminde bugün izleme fırsatı bulduğum film. Söz konusu Farhadi olunca sert bir film geleceğini az çok bekliyorsunuz zaten ama konu bir de kadına şiddet olunca bir kadın olarak filmin başından sonuna kadar göğsüme çöreklenen bir sıkıntıyla izledim filmi. Bazı sahnelerde yumruk yedim, bazı sahnelerde şefkatle iyileştim. Oyunculuklar, senaryo, sakin akış ve güçlü kurgusuyla yine nefis bir film. Mutlaka bakın.
Avatar
Ziyaretçi
Aksi 09 Mart 2017, Perşembe
İran sinemasını, İran halkını tanıma düşüncesi epeydir aklımda belirtmişti. Bu film ile ilk adımı atmak muhteşem oldu. Gece geç saatte salonun yarısına yakınının dolu olduğunu görünce daha bir şevkle filmi izledim. Film oyunculukları muhteşem, hepsi rollerine yakışmış ve rolün hakkını da vermiş.

İran yaşamının içinden bir çok detayın filmde paylaşıldığını gördüm. Bazı şeyler hafif zorlama gibi dursa da fikir edinmek açısından faydalı oldu.

Hem sinema hem de hayat anlamında ortalamanın üstünde bir olgunluğa sahip kişilerin filmi izlemesini tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
Aksi Şeytan 09 Mart 2017, Perşembe
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Kadınla, kocasıyla sık sık empati kurabildim ama yaşlı adama sadece inanılmaz kin duydum ve acı çekmesine, bitmiş hallerine zerre üzülemedim. Kadının affetmesi bile beni hiddetlendirdi.

Türk televizyonlarındaki ’’evlilik’’ programlarını fazlaca izleyip, kıskançlığa sorun olarak bakmaya alışan yolcular ve deyyuslar hariç herkes de benim gibi düşünüyordur, bundan eminim.

Bu arada yönetmenin tecavüz kısmını seyirciye bırakması güzel bir seçim olmuş.
Avatar
Ziyaretçi
Farkhunda 10 Mart 2017, Cuma
Çok güzeldi
Avatar
Üye
  faqatfilmeirani 19 Mart 2017, Pazar
Film elbette güzel. Karakterler, senaryo,sahneler vs. Gerçekliği, sıradanlıkları sıradışı vermesi....
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Ama yorumlarda tanıtımlarda yönetmeninden bahsedilirken söylenen sözler sadece benim mi kafamı karıştırıyor: ’’...... Asghar Farhadi merhamet, ceza, intikam, adalet(!) i sorgulatıyor...’’. Evet gerçekten bunu yapıyor. Yalan söylemeli miydi orda diyor Nadir ’i sorgularken insan. Ya da iğrenç bir suçu işlemiş adam affedilmeyi hak ediyor (!) gibi geliyor. Böyle düşünmekten şüphe dahi etmek korkutmuyor mu kimseyi? En iyi ülkeyi tanımlarken ’din’ diye bir şeyinde olmayacağını söyleyebilmesi bir yönetmenin hem kendisi hakkında şüpheye ve temkinli olmaya mecbur bırakıyor hem de İran İslam Cumhuriyeti’nin bütün kötü propagandalara rağmen özgürlük, adalet ve İslam ülkesi olduğunu hissettiriyor....
Avatar
Ziyaretçi
Halid Onur 06 Nisan 2017, Perşembe
Ferhadi önceki filmleriyle çıtayı o kadar yükseğe koydu ki, her filminden bir başyapıt beklentisi doğuyor. Yine insan ilişkileri üzerine eli yüzü düzgün bir film kotarmış ama filmografisinde ilk üçe giremeyecektir.
Avatar
Ziyaretçi
masume 13 Nisan 2017, Perşembe
bu konudan ne çıkar ki diyosunuz, sonrasında olaylar olaylar :)
heyecanlı bir filmdi. oscarı bilmem ama kurgu gerçekten şahaneydi.
Hüseyni’nin her mimiğiyle seyirciye geçirdiği hisleri de söylemek gerek.
muhteşem bi oyunculuk
Avatar
Ziyaretçi
hcrykt 21 Haziran 2017, Çarşamba
Filmi beğendim. Etkileyiciydi. Teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Emrah 10 Temmuz 2017, Pazartesi
Çok güzeldi gerçekten...
Avatar
Üye
  Anar_M 14 Temmuz 2017, Cuma
anlamlı ve güzel bir film. sen olsan ne yapardın? sorusunu sorduran bir film
İMZA
Ganjali
Avatar
Üye
  61komurcu 01 Ağustos 2017, Salı
Arkadaşlar film çok güzel. Tıpkı Bir Ayrılık filminin devamı gibi olmuş. Çok başarılı buldum.
İMZA
forumvahdet.
Avatar
Üye
  Azize 25 Eylül 2017, Pazartesi
Oynayanların tavrıyla, konuşmalarıyla, olayın kurgusu ve işlenişiyle çok güzel bi film. Gerçekliğe müdahale edilmeden birebir aktarılmış, bu yüzden bu kadar özel bi eser karşımıza çıkmış. Ellerine sağlık çok da güzel olmuş...
Avatar
Üye
  Simurg 09 Ekim 2017, Pazartesi
Tam bir Asghar Farhadi filmi. Filmi o kadar beğendim ki yazacak bir şey bulamıyorum çok güzeldi. Asghar Farhadi filmlerinde en sevdiğim şey karakterlerin olaylar karşısında verdikleri tepkiler. Çok doğal ve insani tepkiler. Olay sanki yanı başınızda. Taraneh Alidoosti çok başarılıydı. Shahab Hosseini de öyle. Shahab Hosseini film boyunca kamera karşısında oturup hiçbir şey yapmasın yine çok beğenirim tekrar tekrar izlerim.
Avatar
Üye
  Shalish 20 Ekim 2017, Cuma
emeyi keçen herkese teşekkürler
Avatar
Üye
  merveessiz 26 Kasım 2017, Pazar
Sinemada izleme fırsatım olmuştu gerçekten mükemmeller
İMZA
Marwah unique
Avatar
Üye
  elnarabdul 03 Aralık 2017, Pazar
cox gozel filmdi. eziyyeti kecen her kese tesekkur.
İMZA
rasionalist
Avatar
Üye
  shaawnbahrami 12 Ocak 2018, Cuma
Oscar Helal !!!
Avatar
Üye
  sumeyranur 02 Mayıs 2018, Çarşamba
Çok beğendim. Kaç kere izledim bilmiyorum. Oyunculuklar muhteşem.
Avatar
Üye
  beyleri 30 Mayıs 2018, Çarşamba
Namusunuzu payimal etmek isteyen birinin onurunu korumak için hayat arkadaşınıza olan ahdinizi sigorta eder miydiniz?
Avatar
Üye
  abant 25 Haziran 2018, Pazartesi
Çok gerçekçi oyunculuk, muhteşem.
Avatar
Üye
  Z-1661 07 Eylül 2018, Cuma
Selamün aleyküm... Film gerçekten çok güzel. Bir filmde pişmanlık teması bu kadar güzel anlatılabilir mi? İnsan yaptığı bir hatadan sonra o kadar aciz kalabilir mi?
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Yalnız filmi izlerken bir konu dikkatimi çekti. Adam eve gelip eşini görmedikten sonra hastaneye gidince ve eşini o halde görürken verdiği tepki biraz az geldi bana. Yönetmenin talimatı mı bu şekildeydi yoksa adam mı biraz soğukkanlı kaldı, anlayamadım.
İMZA
Çürük Çile
  Benzer Filmler
720P
Başu: Küçük Yabancı
Başu: Küçük Yabancı
Ailesi savaşta öldürülen ve kaçarken kaybolup kendisini farklı bir ülkede bulan Başu, orta yaşlı bir kadın tarafından kurtarılıp eğitilir....
 •   Tür : Dram
 •   İzlenme: 2955
 •   16
    2
 •   Vizyon : 1990
 •   Süre : 121 Dk.
IMDb8.1
Altyazı
720P
Leyla'nın Yalnızlığı
Leyla'nın Yalnızlığı
Depremde tüm ailesini kaybeden Muhammet, bir İmamzade'de (Seyyid Türbesi) hizmet ve bakıcılığı seçmiştir. Bir kıza aşık olması inancını ilahi bir imtihana tabi tutar....
 •   Tür : Tasavvuf, Dram, Romantik
 •   İzlenme: 21413
 •   177
    20
 •   Vizyon : 2015
 •   Süre : 1100 Dk.
IMDb7.0
Altyazı
720P
Rüzgar Bizi Sürükleyecek
Rüzgar Bizi Sürükleyecek
Patronunun ölmek üzere olan akrabasından haber almak üzere Mühendis Behzat köye gelir. Ve köyde kaldığı müddetçe topluma ayak uydurmaya çalışır....
 •   Tür : Dram
 •   İzlenme: 18341
 •   46
    13
 •   Vizyon : 1999
 •   Süre : 118 Dk.
IMDb7.9
Altyazı
720P
Herkes Uyurken
Herkes Uyurken
Tazi Abad köyünün yaşlı ebesi Bibi Selime (Selime hala) en sonunda hacc etmek için Kabe'ye gidiş fırsatı yakalar.....
 •   Tür : Tasavvuf, Dram
 •   İzlenme: 5536
 •   25
    6
 •   Vizyon : 2006
 •   Süre : 84 Dk.
IMDb0.0
Altyazı