Cennet Yolu
720P

Cennet Yolu

 Süre: 92 Dakika

 Ülke: 

  

İran İslam Cumhuriyeti Seher TV Kanalı yapımı olan Râh-ı Beheşt (Cennet Yolu) filmi, Resul-i Ekrem'in (s.a.a) güzide sahabesinden olan Hz Musab bin Umeyr'in (r.a) muhteşem hayatını işliyor.

 9.775İZLENME

 31BEĞEN

 6BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
4Favori Ekle Sonra İzle
7.2
Toplamda 13 oy verildi.
Sorun Bildir
 1. İran İslam İnkılabından başka bir sahabe filmi
    3 sene Önce   416
  İran İslam İnkılabından başka bir sahabe filmi İran İslam Cumhuriyeti; Hz Mus'ab bin Umeyr'i anlatan Cennet Yolu (2011), Hz Ebu Basir'i anlatan Çöl Kartalı (2012) ve Hz Osman bin Mazun'u anlatan Mülteciler (2013) gibi birçok sinema filmi yaptı.
  İran filmi, Mülteciler (2013), Peygamber Sahabesi Hz. Osman bin Mazun’u (r.a) anlatıyor
    3 sene Önce   1.967
  İran filmi, Mülteciler (2013), Peygamber Sahabesi Hz. Osman bin Mazun’u (r.a) anlatıyor İranlı molla yönetmen, Hüccet'ül İslam Muhammed Taki Ensari, Peygamber Sahabelerinden olan Hz Osman bin Mazun'u (r.a) ve Habeşistan hicretini konu alan film yaptı.
  İslami İran, Peygamber-i Ekrem’in (s.a.a) Sahabesinden Olan Hz Mus’ab bin Umeyr’i (r.a) Anlatan Film Yaptı
    3 sene Önce   4.439
  İslami İran, Peygamber-i Ekrem’in (s.a.a) Sahabesinden Olan Hz Mus’ab bin Umeyr’i (r.a) Anlatan Film Yaptı İran İslam Cumhuriyeti, Peygamber-i Ekrem'in (s.a.a) sahabesinden olan Hz Mus'ab bin Umeyr'i (r.a) anlatan film yaptı.
  Ramazan Ayında İzleyebileceğiniz İslami Diziler
    1 sene Önce   238
  Ramazan Ayında İzleyebileceğiniz İslami Diziler Mübarek Ramazan ayında izleyebileceğiniz dini dizi filmler listesi
  Kudüs Kısa Film Yarışmasının Sonuçları
    3 sene Önce   727
  Kudüs Kısa Film Yarışmasının Sonuçları Kudüs Günü Haber Sitesi'nin bildirdiğine göre Türkiye'de bir İmam Hatip Derneği tarafından ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen Kudüs Kısa Film Yarışmasının kazananları belli oldu.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Muhammed Mustafa Zorlu Mayıs 14, 2016 05:57:37

  En sevdiğim sahabenin hayatı çok güzel bir şekilde ve sanatla sinemaya aktarılmış. Hayal kırıklığı yaşamadım. İslam tarihi kitapları ve romanlardan daha güzel buldum bu işleyişi. Allah razı olsun.

 2. avatar
    Hasan Hüseyin B. Mayıs 14, 2016 06:04:03

  İslami İran’ın ve İranlıların sahabeyi kötülediğine dair iftira atan mezhepçi rolündeki BOP uşaklarına tokat niteliğinde bir cevaptır bence bu yapım.

  İran daha önce de, Veysel Karani, Ebuzer Ğıfari, gibi birçok başka sahabeleri (r.anhum) anlatan filmler yapmıştı. Rah-ı Beheşt adlı bu film daha güzel olmuş. Umarım İran yapımı filmler daha da güzelleşir ve zirveye ulaşır.

  Allah razı olsun ve muvaffak etsin.

 3. avatar
    Ayşe Tuzcu Mayıs 14, 2016 06:09:34

  Emin Zindegani (Hz Süleyman a.s gibi) birçok tarihi film ve dizide başarılı oyunculuk sergilemiş yakışıklı bir aktör. Bu filmde de oyunculuğu harika.

  Ancak (hakkı verilmiş yüz güzelliğine ek olarak) tarihi gerçekle daha çok uyuşması için biraz daha genç bir aktör seçilseydi Hz Musab bin Umeyr (r.a) rolü için, çok daha iyi olurdu bence.

  Ama bu filmi muhakkak izleyin. İslam tarihi hakkında çok bilgi verici ve aynı zamanda sürükleyici bir film 🙂

 4. avatar
    Yazgı Haziran 27, 2016 09:17:22

  Peki Musab Bin Umeyr (r.a) hayatını anlatan en iyi kitap hangisi sizce

 5. avatar
    Muhammed Mustafa Zorlu Haziran 28, 2016 01:01:03

  Muharrem Ergül’ün kitabı kayda değerdir, bakabilirsiniz.

 6. avatar
    Ali25 Nisan 26, 2018 14:25:21

  Dini filmleri okadar güzel yapıyorki iranlılar, izlerken insan tefekkür ediyor. izledikçe izleyesi geliyor. la ilahe illallah muhammeden abduhu veresuluh

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.