Ünlü İranlı yönetmene Hindistan’dan büyük ödül

Ünlü İranlı yönetmene Hindistan’dan büyük ödül

  Haziran 19, 2019

  487 Okunma

Hindistan’daki Uluslararası Kerala Film Festivali’nin jüri başkanlını yapan İranlı yönetmen Mecid Mecidi’ye “Ömür Boyu Başarı Ödülü” verildi.

İranlı yönetmen, yapımcı ve senarist Mecid Mecidi’ye bu sene 23’üncüsü Hindistan’da düzenlenen Uluslararası Kerala Film Festivali tarafından “Ömür Boyu Başarı Ödülü” verildi.

Kerala Film Festivali, 7 Aralık’ta ünlü Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin son eseri “Everybody Knows” filminin  gösterimiyle başldı.

Bu festivalde yönetmen Mecidi’nin yönettiği ‘Hz Muhammed: Allah’ın Elçisi‘ adlı film de gösterilecek.

1959 Tahran doğumlu Mecidi 1998 yılında , En İyi Yabancı Film dalında “Cennetin Çocukları” adlı filmiyle “Akademi Ödülü”ne aday gösterildi.

2008 yılında ise Mecidi’nin en beğenilen filmi olan “Serçelerin Şarkısı“, Hindistan Visakhapatnam Uluslararası Film Festivali’nin açılış filmi oldu.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.