720P
Muhammed Resulullah (s.a.a)
MultiDil

Muhammed Resulullah (s.a.a)

İran İslam Cumhuriyeti'nin Peygamber-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve âlih)'i konu alan üçlü film serisinin ilki. Film Hazreti Muhammed'in (s.a.a) çocukluğunu işliyor.
 •  Orjinal Adı:

  محمد رسول الله (ص)

 •  Tür: Tarihi, Dram

 68403İZLENME

 55FAVORİ

 8.1İMDB

Detay
  Yorum Alanı 89 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Sümeyye Tunç 11 Mayıs 2016, Çarşamba
Filmin yönetmeni Mecid Mecidi’nin pazartesi günü Medeniyet Üniversitesi’ndeki söyleşisine katılma fırsatı buldum. Film önümüzdeki ay vizyona girecek.
Avatar
Ziyaretçi
intizar 14 Mayıs 2016, Cumartesi
ben izledim....superin otesi bir film
Avatar
Yönetici
  Admin 29 Ekim 2016, Cumartesi
Sonunda dün (28 Ekim 2016) Türkiye’de gösterime girdi. Hayranlıkla izledik. İslami İran’ın, filmin devamı olan diğer iki filmi de tez zamanda sunması ümidi ile.
Avatar
Ziyaretçi
Mehdi Öztürk 29 Ekim 2016, Cumartesi
Gayrimüslim birini islama davet etmede bile kullanılabilecek kadar güzel.
İnsanı hem mutlu eden hemde hüzünlendiren bir eser olmuş
Avatar
Ziyaretçi
Maide 29 Ekim 2016, Cumartesi
Peygamber efendimizin çocukluk yıllarına yer verilmiş çok güzel anlamlıydı özellikle görsel efektler harikaydı...
Avatar
Ziyaretçi
Hakkı Yavuz 29 Ekim 2016, Cumartesi
Mükemmel son iki sahne otorite sarsacak nitelikte
Avatar
Ziyaretçi
Özcan B. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Gerçekten izlenmesi gereken mükemmel bir film...
Avatar
Ziyaretçi
Emre Kuş 29 Ekim 2016, Cumartesi
Çok güzel bir filmdi. Yüksek tutulan beklentileri karşılar nitelikteydi. Emeği geçenlere Allah emeğinin karşılığını bol bol versin.
Avatar
Ziyaretçi
Cemil Ç. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Filimi izledim harika olmuş. İran İslam Cumhuriyetine teşekkür ederim böyle güzel bi film yapmışlar
Avatar
Ziyaretçi
Nezir Ö. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Film bir sanat eseri su gibi akıyor. Anneler babalar çocuklarıyla beraber harika bir zaman geçirebilir
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet 29 Ekim 2016, Cumartesi
Diğer Orta Doğulu uşakların aksine, İran İslam Cumhuriyeti, nebevi ve inkılabi çizgisi sebebi ile emperyalistler tarafından boykot edilmiş, yaptırımlara maruz kalmıştır..

Tıpkı, Resulullah (s.a.a) ve ashabının (r.anhum) maruz kaldığı genel boykot gibi. Siyer okumuş her Müslümanın bildiği üzere, o dönemde Kureyşli müşrik kabileler, Peygamber-i Ekrem ve sahabeleri boykot etmişlerdir. Müşrikler, Peygamberimiz ve onu destekleyen sülalesine, yani, Haşimoğullarına, mal alıp-satmamış; onlardan kız alıp-vermemiştir. Tabiri caizse, yalnızlık ve ölüme terkedilmiştir Haşimoğulları. Böyle bir dönemde, Peygamberimiz ve tüm Haşimoğulları, Hz Ebu Talib mahallesinde toplanmış ve dayanışma ile hayat mücadelesi vermiştir. ’’Şi’b-i Ebî Talib’’ (Ebu Talip Mahallesi) sıkıntılarla doludur. Ve yaşanan bu hazin manzara karşısında Hz Ebu Talib’in beli bükülmüştür.

İşte, tüm bu yük ve sıkıntılarla Peygamber’in (s.a.a) yanına giden Ebu Talib (r.a); hazretin namazda Fil Suresini okuyuşunu duyar. Ve geçmişi hatırlar. Nice sıkıntılı anları gideren Rabbisinin varlığına, Hz Peygamberin yaşantısında şahit olmuştur zaten kendisi. Ve yine buna şahid olur.

Gaybdan haber veren Resul-i Zişan (s.a.a), bu defa Allah Subhanehu ve Teâla’nın, müşriklerin anlaşma sahifesine kurtları musallat ettiğini ve o kurtların antlaşmadaki lafzatullah haricindeki tüm yazıları yediğini bildirir Ebu Talib’e ve tüm Mekke’ye.. Ve bu mucize sonucunda boykot, ambargo ve yaptırımlar kalkar. Mü'minler ferahlanır.

İslam Tarihinde Haşimoğullarına 3 yıl boyunca uygulanan bu yaptırım ve ambargoları, yani genel boykotu, ancak yine günümüzde inançları ve dik duruşları sebebi ile yaptırımlara maruz kalmış İranlılar anlatabilirlerdi. Ki, Cennetin Çocukları, Baran, Söğüt Ağacı, Allah’ın Boyası, Serçelerin Şarkısı.. gibi nice başarılı eser veren bir yönetmen bu filmi çekmek için en uygun kişi imiş. Filmi izleyince buna tanıklık ettik.

Allah (subhanehu ve teâla) İran İslam İnkılabını ve Mecid Mecidi gibi İnkılabi kişilikleri korusun ve muvaffak etsin. Filmin devamı olan diğer iki filmi de bu başarı ile bizlere sunmalarını sağlasın. Amin.
Avatar
Ziyaretçi
Hikmet 30 Ekim 2016, Pazar
Bu işte emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Filmi dün akşam seansında izledim ve çıktığımda Peygamberimi yakından hissetmeye ne kadar aç olduğumu anladım.

Bu film tüm gölge etmek isteyenlerin tuzağından çıkıp izleyicinin kalbine konuyor ve İslamdan uzak kalmış kalpleri kendine getirebilecek kapasiteye sahip olduğunu ilan ediyor. Birçok mazluma uzanacak inşallah.

Admin sizden bir ricam var uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ve size çok müteşekkirim şöyle ki Bu film için ayrı bir bölüm oluştursanız ve bu sitenin seçkin takipçileri sadece bu film hakkındaki özgün düşüncelerini yazsalar ve medyadaki maalesef ilkesiz eleştirelere de buradan cevap verilse seviyeli cevaplar verilse, Ezcümle film doğru ellerde tahlil edilse? Çünki gerçekten muhtevası çok geniş ve derin bir film, bu sitenin takipçilerinin çarpıcı analizlerine ihtiyaç var.

Teşekkür ederim, Selametle...
Avatar
Ziyaretçi
Hikmet 30 Ekim 2016, Pazar
Admin kritik sayfanızda talebim çoktan karşılığını bulmuş, teşekkür ederiz
Avatar
Ziyaretçi
Hüsamettin 30 Ekim 2016, Pazar
Bugün izleme imkanım oldu tek kelime ile ifade etmek gerekirse, muhteşem bir film. İslama ancak bu kadar güzel hizmet edilir. Emeği geçen tüm ekibi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Allah razı olsun.
Avatar
Ziyaretçi
Meryem Ebrar 30 Ekim 2016, Pazar
Tek kelime ile harika idi kusursuz bir film benim alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimi tarifsiz şekilde anlatmıştı...

Efektler, müzik, salavatlar her şey birbirinden anlamlıydı... Salavat, tekbir,gurur ve gözyasları içerisinde izledim... Tekrar gidecem inşallah...

Ve bu film ile ’’İRAN BİRKEZ DAHA DÜNYA’YA AYAR VERDİ’’...

Teşekkürler İran teşekkürler Sayın Macid Macidi...
Avatar
Ziyaretçi
Gülhan 30 Ekim 2016, Pazar
Muteşem bir film etkisi uzun yıllar sürecek kesinlikle. Müzikleri çok beğendim. Tekrar tekrar izlicem.
Avatar
Ziyaretçi
Ömer A. 30 Ekim 2016, Pazar
Film güzeldi. Önemli olan müslümanlar değil. Bu film asıl emperyalizm ve siyonizm tarafından batılı halklara kötü tanıtılmak istenen peygamberimizin masumiyetini, merhametini, davasını yine o halklara doğru tanıtma çabasıdır. Filmin sonunda seçilen ayetler tesadüfi değildi bu sebepten. Bu çaba kutsaldır, alkışlanmalıdır, yerilmeli değil. Ben bu filmin yüzüklerin efendisi kuşağına hitap ettiğini düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki seri filmlerde bunu daha çok göreceğiz. Çünkü başlangıçta efektlik pek konu yoktu. Her neyse güzeldi. Fantastik, epik anlatım bu çağın olmazsa olmazı. Mecidi işi çözmüş.
Avatar
Ziyaretçi
MuratHan 31 Ekim 2016, Pazartesi
Filmin biletlerini 2 Gün önceden aldık. Öyle hayran kaldık ki tekrar arkadaşlarla toplanıp gideceğiz. Lütfen karalamadan uzak durum. Hiçbir tehlike yok. Olsaydı gitmezdik zaten. Sadece siz müslüman değilsiniz . Rasul’ü Ekrem’e (sav) bir hakaret yapılsaydı ilk biz karşı çıkardık.
Avatar
Ziyaretçi
Öznur 04 Kasım 2016, Cuma
Film baştan sona insanlık duyguları barındıran ve canlandıran bir yapıya sahipti. Her sahnesinde, her saniyesinde hissiyatı derinleştiren bir yapıttı.

İran sinemasının maneviyatı işleyişiyle İslam’ı ve Peygamber’i (s.a.a) eşsiz bir tatla izleyiciye sunduğu bir filmdi.

Allah hakkını yazanlara ve konuşanlara devamını getirmelerini nasip etsin..
Avatar
Ziyaretçi
Hülya 04 Kasım 2016, Cuma
Ağlamaktan helak oldum. Film aldığım tefsir derslerinin canlanmış hali idi. Çok etkilendim. Peygamber Efendime bir daha aşık oldum. Müslüman olduğum için gurur duydum. Beni çok etkiledi. İnşallah filmin devamı da yakında gelir.
Avatar
Ziyaretçi
Esma T. 07 Kasım 2016, Pazartesi
Çok duygulandım. Bazı sahnelerde ağladım. Harika bir filmdi. İnşallah herkese izlemek nasip olsun
Avatar
Ziyaretçi
پیمان رنجبری peyman 11 Kasım 2016, Cuma
از تمامی مردم ترکیه بخاطر تماشای این فیلم تشکر میکنم butun turk mellat ila bu filmi izlian tesekur edurum. ben bir iranli.
Avatar
Ziyaretçi
riştei zebanı edebiyatı farsi 26 Haziran 2017, Pazartesi
بخاطرساختن این فیلم ما هم به شما تشکر میکنیم.
Avatar
Ziyaretçi
mahmut korkmaz 30 Haziran 2017, Cuma
ma ham ba khatere sakhtan in film be iranian spas gozareem
Avatar
Ziyaretçi
Hatice P. 19 Kasım 2016, Cumartesi
Çok beğendim. İki defa izledim sinemada. Sizde izleyin, kaçırmayın, derim.
Avatar
Ziyaretçi
Gizem 20 Kasım 2016, Pazar
Gözyaşları içerisinde izledim..

Peygamberimizin yetimliği.. Ümmetini ve mazlumları dert edinişi.. Onlara olan sevgisi ve yardımları..

Bu film sadece gayr-ı müslimlere değil; biz Müslümanlara da İslamın unuttuğumuz yönlerini anlatıyor.

Mutlaka izleyin
Avatar
Ziyaretçi
Hayrunnisa 01 Aralık 2016, Perşembe
Tek kelimeyle mükemmeldi. Yönetmen Mecid Mecidi’den de başkası beklenemezdi zaten. 180 dakikada Hazreti Peygamberin (asm) çocukluğunu çok güzel anlatmış. İnşallah diğer iki film de yakında çıkar ve hatta yönetmen dizi çekmeye karar verir.
Avatar
Ziyaretçi
Kelebek Etkisi 01 Aralık 2016, Perşembe
Harika ötesi bir film. Çok ama çok duygulandım izlerken.
Avatar
Ziyaretçi
sena demir 07 Mart 2017, Salı
MECİDİ bu filmle sözünün eri olduğunu bir kez daha kanıtladı.. İstanbul'a geldiğinde Peygamberlik devam etseydi eğer, peygamberler tebliğ aracı olarak sinemayı kullanırlardı demişti.. YENİ KAYNAK ekibi filmi bir an önce altyazılı olarak yükleseniz de açıp açıp izlesek :) çok güzel işler yapıyorsunuz teşekkürler...
Avatar
Ziyaretçi
Esra 12 Mart 2017, Pazar
Resul-i Ekrem'in (sallallahu aleyhi ve alih) çocukluğu ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Teşekkürler Majid Majidi. Teşekkürler, İran.
Avatar
Yönetici
  Admin 27 Mayıs 2017, Cumartesi
Değerli iki link;

Film hakkında yazarların kaleme aldığı eleştiri ve incelemeleri şuradan okuyabilirsiniz:
Hz Muhammed filmi yorumları - KRİTİKLER

Film hakkında soru-cevap ve tartışmalara ise şuradan ulaşabilir, katılabilirsiniz;
Hz Muhammed filmini tartışıyoruz -FORUM
Avatar
Ziyaretçi
Hasan Hüseyin Taner 05 Haziran 2017, Pazartesi
Harika ötesi bir filmdi. Hz Muhammed’in çocukluğu bu kadar güzel ve duygusal işlenmiş.

İslam Tarihi kitapları okumaya benzemiyor bu. Hazreti Muhammed filmi ile asr-ı saadet dönemine sürükleniyor, çağın yaşantı tarzlarını, cahiliyye devri ve boykot zamanını görüyor, Peygamberin ve müslümanların hazin durumunu anlıyor, tüm duyguları yaşıyorsunuz.

Hazreti Muhammed’in masum çocukluğunu ve risalet yükü hazırlığını bu filmde müşahade edebilir, siyer ve İslam tarihine gerçekçi ve duygusal bir başlangıç yapabilirsiniz.

Filmi kesinlikle tavsiye ediyor. Serinin devamı olan diğer iki filmi de dört gözle bekliyorum.

Teşekkürler Mecid Mecidi. Teşekkürler İran.
Avatar
Ziyaretçi
Mukan Kaan 05 Haziran 2017, Pazartesi
İran sineması dünya çağında bir sinemadır, film güzel de olmuştur kanımca ama bana ne!
Müslüman olan izlesin.
Avatar
Ziyaretçi
Hasaneyn MUTLU 05 Haziran 2017, Pazartesi
Çok güzel bir film. İzleyin, izletin efendim.
Avatar
Ziyaretçi
İmad muğniye 05 Haziran 2017, Pazartesi
Allah’ın selamıyla. Ben bir sinema ögrencisi olarak ilk günden Mecid Mecidi nin filmlerini özgün ve gerçekçi olması hasebiyle sevmisimdir. Allah’ın elçisi filmi ise çağrı filmine kıyasla çok daha iyi özellikle çocuklar icin ideal. Hiç kimsenin muhalif olmadığı efendimizin a.s çocukluk hayatını ele alması ve insani bambaşka bir dünyaya sürüklemesi mükemmel. Karakterler rol yapmaktan ziyade gercegi yansıtmışlar. Efektler ile filmin etkileyiciligi artırılmış. Şahsi düşünceme dayanarak diyorum ki eğer film etkileyici olmasaydı bugün islam düşmanları filmi boykot etmek ve bunu sözde muslumanlarin eli ile yapmaya çalışmaları filmin ne kadar iyi olduğunu anlamak icin yeterli. Yönetmenin şii olması üzerinden filmi karartmaya çalışmaları ve sanki şii başka bir dinmiş gibi lanse etmeye çalışmak vicdan sahibi herkesi rahatsız ediyordur diye düşünüyorum. Son olarak diyeceğim filmi kötüleyenler(eleştiri demiyorum çünkü olabilir) eğer o kadar iyiyseniz neden şimdiye kadar yapmadınız bir tane, çağrı yi diyecekseniz eyvallah ama 40 yıl geçti ve sinema yerinde saymaz ilerler buna ayak uydurmak zorundayız. Haydi yarışın iyisini yapmak icin ki çoğalsın filmlerimiz.
Selametle..
Avatar
Ziyaretçi
minnoş 06 Haziran 2017, Salı
Çok, çok duygusaldı. Hazreti Muhammed filmini seyretmeyen kalmasın.
Avatar
Ziyaretçi
Aleyna Akın 06 Haziran 2017, Salı
Cennetin Çocukları, Baran, Söğüt Ağacı.. gibi başarılı filmleri ile tanıdığımız İranlı yönetmen Mecidi, İslam ümmetinin yitiğini bulmasına vesile oldu.

Kendisine tekrar teşekkür ediyor, diğer iki filmi de aynı güzellikle tamamlamasında muvaffakiyetler diliyorum.
Avatar
Ziyaretçi
Cevahir Demiralp 06 Haziran 2017, Salı
Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberin; risalet yükünü taşımaya başlamadan önceki hazırlık dönemi.

Ahlaklı, dürüst, cömert, alçak gönüllü, el-emin (güvenilir).. diye tüm güzel sıfatlar ile tanınıp bilenen Hazreti Muhammed’in yetim çocukluğu.

İslam tarihi kitaplarında okuduğumuz o dönemi, daha kapsamlı ve duygusal bir şekilde yaşadık bu filmle.

Teşekkür ediyorum.
Avatar
Ziyaretçi
Devrim Ünal 06 Haziran 2017, Salı
[...]
Şimdi seni ananlar,
Anıyor ağlar gibi..
Ey yetimler yetimi,
Ey garipler garibi;
Düşkünlerin kanadıydın,

Yoksulların sahibi..
Nerde kaldın ey Resul,
Nerde kaldın ey Nebi?
Günler, ne günlerdi, yâ Muhammed,

Çağlar ne çağlardı:
Daha dünyaya gelmeden
Mü’minlerin vardı..
Ve bir gün, ki gaflet
Çöller kadardı,

Halime’nin kucağında
Abdullah’ın yetimi
Âmine’nin emaneti ağlardı.
Hatice’nin goncası,
Aişe’nin gülüydün.
Ümmetinin gözbebeği
Göklerin resulüydün..
[...]
Avatar
Ziyaretçi
Ayşe Üstün 06 Haziran 2017, Salı
Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmini sinemada izlemiştim. O kadar bağladı ki beni, tekrar tekrar izleyeceğim.
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet Akif Özalp 06 Haziran 2017, Salı
Muhteşem bir film. Hz. Muhammed’i (asm) yakından tanımak isteyen herkes izlemeli. Hazreti Muhammed film serisindeki diğer iki filmi de merakla bekliyorum.
Avatar
Ziyaretçi
mert 06 Haziran 2017, Salı
Sinemada izlemiştim. Gözyaşları kendiliğinden süzüldü.
Bu filmi eleştiren bırakın müslümanlığı insan dahi olamaz
Avatar
Ziyaretçi
Xalit Helsova 06 Haziran 2017, Salı
Muhtesem Bi Film
Avatar
Ziyaretçi
Talha Ortaş 06 Haziran 2017, Salı
Kesinlikle izlenmesi gereken bir film! Herkese tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
ihsan44 06 Haziran 2017, Salı
Muhteşemdi. Peygamberimizin (sav) güzel çocukluğu harika bir şekilde işlenmiş. Allah razı olsun yapanlardan. Devamını bekliyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
Şeyma eşsiz 07 Haziran 2017, Çarşamba
Filmi izledim ve peygamberime bir kez daha aşık oldum. Şükürler olsun ki böyle bir peygamberin ümmetiyim ve Allah İslam’ı nasip etti .
Avatar
Ziyaretçi
Hüseyin Özkan 07 Haziran 2017, Çarşamba
Muhteşem bir film .... Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Avatar
Ziyaretçi
Fatih 07 Haziran 2017, Çarşamba
harika bir film kesinlikle izlenmeli
Avatar
Ziyaretçi
zeynep 07 Haziran 2017, Çarşamba
Peygamberin doğru anlaşılması için güzel bir film
Avatar
Ziyaretçi
zehra 07 Haziran 2017, Çarşamba
izleyin, izlettirin
Avatar
Ziyaretçi
musa güneş 07 Haziran 2017, Çarşamba
Peygamberimiz alemlere rahmettir. bu filmde harika gösterilmiş
Avatar
Ziyaretçi
Natiq Hesimov 07 Haziran 2017, Çarşamba
Allah’a şükür buldum bu filmi. Allah sizden razı olsun. Amin.
Avatar
Ziyaretçi
Bilgisayar Oyuncusu 07 Haziran 2017, Çarşamba
Çok teşşekür ederim.
Televizyonda başını kaçırdım malesef.
Sitenizde bulunca çok sevindim, sağolun.
Avatar
Ziyaretçi
Shamo Heziyev 07 Haziran 2017, Çarşamba
Allah razı olsun. Eziyyete göre teşekkür edirik!
Avatar
Ziyaretçi
Ulviyye Memedova 07 Haziran 2017, Çarşamba
Allah razi olsun, emeyi kecen hamidan. cox gozel filmdi
Avatar
Üye
  yagmurdamlasu 07 Haziran 2017, Çarşamba
MUHTEŞEM ÖTESİ OLMUŞ. ÇOK ÇOK GÜZELDİ. EMEKLERE SAĞLIK...
Avatar
Üye
  simule_nergis 07 Haziran 2017, Çarşamba
Şükürler olsun sonunda yayınlandı.Çok uzun zamandır bekliyorum.Sinemada izledikten sonra film hakkında yapılan eleştirileri görünce şok olmuştum.Bir filmi görebilmenin,anlayabilmenin de nasip işi olduğuna inanırım.O yüzden bir şey diyemeyeceğim kötüleyenlere :)
Allahım bu film çok güzel olmuş :)Bazı kulların fütursuzca eleştiriyor ama bana ne çok güzel olmuş :)
Avatar
Ziyaretçi
Ali Haydar 07 Haziran 2017, Çarşamba
Filmin yönetmen ve oyuncularının bilgilerini eklemeniz güzel olmuş. İsimlerine tıklayınca yönettikleri veya rol aldıkları filmleri görebiliyoruz. Teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Meysem-i Temmar 07 Haziran 2017, Çarşamba
Tamamen gerçekçi, güzel ve duygusal bir film. Seyyidimiz, Mevlamız, Efendimiz daha güzel anlatılamazdı. Diğer iki filmi de heyecanla bekliyorum. Allah razı olsun.
Avatar
Ziyaretçi
mecid 07 Haziran 2017, Çarşamba
gerçekten usta işi bir film, gururlandım açıkcası
Avatar
Ziyaretçi
Aslı Can Uğurlu 09 Haziran 2017, Cuma
Muhteşemdi. Çok duygulandım.
Avatar
Ziyaretçi
kadir 10 Haziran 2017, Cumartesi
İranda sinemada izledim, burada da izleme fırsatı buldum. Türkiye’de sinemalarda gösterilen filmde kesilen sahneler var mıydı, bilmiyorum. Ama ATV’de yayınlanan film kesilmiş, yani eksik sahneleri var.
Avatar
Ziyaretçi
murat 12 Haziran 2017, Pazartesi
Evet bunu bende fark ettim. Sinemada kesilmemişti ama atv de verilen de bazı sahneler kısaltılmıştı. Mesela deve üzerinde ilk anneye getirildiği sırada bakmayın diyordu saret bayat yani halime anne. Sonra denizin kurbanlarının olduğu sahnede bana çok kısa geldi. Oradanda kısaltma yaptılar. Zaten atv den reklamdan başka birşey izleyemedik ki. Çok sinirlendim.
Avatar
Ziyaretçi
Hicran 17 Haziran 2017, Cumartesi
İran yapımı Hz Muhammed filmi aleyhinde maalesef çokça propaganda yapıldı.
Aktörün yüzü gösteriliyor, mezhepçilik yapılmış. vesaire vesaire.
Ancak Hz Muhammed Allah’ın Elçisi filminin televizyonda yayınlanması ile, bu iftiraların hepsinin yalan olduğunu gördük. Ve yalan atan bu sözde İslamcıların dertlerini de anladık. Onlar Peygamberimizin siret ve sünnetinin, sinema yoluyla da olsa öğrenilmemesini istiyorlar. Ki, kendileri Peygamber adına ahkam kessinler!
Avatar
Üye
  61komurcu 18 Haziran 2017, Pazar
20 Haziran 2017 de yine Aynı saat ve ekranda 21’de Atv de ... şimdiden iyi seyirler :()
İMZA
forumvahdet.
Avatar
Ziyaretçi
Aydın Tunç 18 Haziran 2017, Pazar
İran yapımı Hazreti Muhammed filmini sunduğunuz için teşekkürler. Bu vesile ile Peygamberimizin çocukluğu dönemine tarihte bir yolculuk yaptık.
Cahiliyye devrini, fil olayını, genel boykot ve ambargoyu, hüzün yılını.. ve daha birçok olayı kısmen anlayıp hissettik.
Film harikaydı. Yönetmen Mecid Mecidi’ye teşekkür eder, film serisinin devamı olan diğer iki filmi çekmesinde de başarılar dilerim.
Avatar
Ziyaretçi
Fetih1453 21 Haziran 2017, Çarşamba
ATV’de filmin sonunu görüp araştırdım. Ve sayenizde burada Hz Muhammed filminin tamamını buldum. Teşekkür ederim.
Avatar
Üye
  putdread 02 Temmuz 2017, Pazar
harika atv'de izledim
İMZA
evet
Avatar
Ziyaretçi
Hümeyra 04 Temmuz 2017, Salı
Muhteşem bir islami film. Efendimizin çocukluğunu hiç bu kadar güzel anlamamıştım. İran İslam İnkılabının, bu filme devam niteliğinde bahsettiği diğer iki filmi de çabucak sunmasını istiyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
Sarı Gelin 16 Temmuz 2017, Pazar
Çok duygusaldı. Teşekkürler İran.
Avatar
Ziyaretçi
Aysun BİLGE 15 Ağustos 2017, Salı
Bu ne güzel filmdi Allah’ım!
Efendimizin çocukluğu ne de güzel anlatılmış.
Teşekkürler Mecid Mecidi. Çok başarılı ve duygusal filmin için.
Peygamberimiz hakkında çekeceğin diğer iki filmi de dört gözle bekliyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
Muhsin Demirel 20 Ağustos 2017, Pazar
Muhteşem olmuş. İran İslam Cumhuriyeti sinema açısından da İslam aleminin gururudur. Allah razı olsun. Serinin devamını da merakla bekliyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
Faruk Çelik 20 Ağustos 2017, Pazar
İslam Peygamberinin çocukluğuna aldı götürdü bu film beni.
Allah’ım ne muhteşemdi! Cahiliyye Devrinde, o kurak kalplere ve kalplerimize yağan rahmet yağmurunu çok iyi anlayıp temsil etmiş, yansıtmışlar kameraya.
İnşallah bu serinin devamı olan ve Peygamberimizin gençliğini ve risaletini anlatan diğer iki filmi de çabucak bitirir İran İslam İnkılabı.
Filmin yapımında emeği geçen ve filmi bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim.
Avatar
Ziyaretçi
ilhami 21 Ağustos 2017, Pazartesi
Çok güzel ve duyguluydu.
Efendimizin çocukluk haletini yakinen anladım.
Devamını dört gözle bekliyorum.
Avatar
Ziyaretçi
Ayda A. 27 Ağustos 2017, Pazar
Muhteşem. Çok ağladık.
Avatar
Üye
  Fizikci 08 Eylül 2017, Cuma
Hiçbir kelime muhteşemliğini yorumlamaya yeterli değil. Teşekkür ederim.
Avatar
Üye
  m879717 02 Ekim 2017, Pazartesi
çooook güzel bir film
İMZA
خدا با منه
Avatar
Ziyaretçi
adem demirci 30 Kasım 2017, Perşembe
Çağrı filminden sonra islam için yapılmış en güzel film. Bence bir başyapıt olmuş. İzlemeyen çok şey kaybeder. Ben en az 5 defa izledim bugün tekrar izlemeyi düşünüyorum.
Avatar
Ziyaretçi
Hüseyin Çetin 21 Aralık 2017, Perşembe
sinema da seyretmekle evde seyretmek arasında dağlar kadar fark var..
ikinci defa evde seyretmek ayrı bir güzel. bir çırpıda 3 saatin nasıl geçtiğini bilemedim..
hiç insan sevdiğinin sevdiceği hazreti muhammed’i sevmez mi?
hz muhammed.. siyeri sıreti.. insanlığa insana duyduğu aşkın hikayesi love story olacak biz de seyretmiyeceğiz..
seni seviyoruz ya muhammed!
Avatar
Ziyaretçi
Mohemmed 31 Aralık 2017, Pazar
Selamlar bütün turkiyelilere çok güzeldi bu film turkçe bunu seyretmek daha çok gözel tşekkürler ben iran türklerindenim
Avatar
Ziyaretçi
Uğur Turgut 07 Şubat 2018, Çarşamba
Çok duygulandım. Devamı tez zamanda yapılır inşallah
Avatar
Ziyaretçi
Halil Erdem 19 Şubat 2018, Pazartesi
Bu filmin full yapımını bulmanız beni çok mutlu etti. Tüm samimiyetimle söylüyorum çalışmalarınızdan dolayı Allah razı olsun.
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet 28 Şubat 2018, Çarşamba
Muazzam bir film. Üstad Mecid Mecidi’ye ve filmde emeği geçen diğer herkese teşekkür ederim.
Avatar
Ziyaretçi
Muhammed Arslan 15 Mart 2018, Perşembe
Yeni kaynak Allah senden razı olsun. Atv münafığının kesip biçtiği filmi buluyoruz her yerde. tam filmi yayınladığınız için teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
EsenGül 01 Mayıs 2018, Salı
Harika bir eser izlerken mendil bulundurun yanınızda tebrikler emeği geçen herkese
Avatar
Ziyaretçi
Sevdim Ali Huseyn 18 Haziran 2018, Pazartesi
Ən təsirli səhnə hz.peyğəmbərin anadan olması anında bütlərin düşüb yıxılmasıdır !
Avatar
Ziyaretçi
İrade Adilova 05 Kasım 2018, Pazartesi
Ben izledim mukemmel. Allah nasıb etsın tekrar izlemeyi. Allah nasıb etsın Kabe ve medine Ziyaret etmeyi. Allah nasıb etsın devamın ceklişini. Mukemmel bır fılım yapmış agayi Majid Majidi
Avatar
Ziyaretçi
ÖMER HAYYAM 09 Kasım 2018, Cuma
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
HZ MUHAMMED in DAğda Çobanlık Yaparkenki GÖRÜNTÜSÜ beni çok duygulandırdı::((
Avatar
Üye
  Kulbeiahzan 05 Şubat 2019, Salı
Bu filmi izlediğim de ağladığım sahne annesini kaybettiği an ve doğumuydu güneşin hasretle doğmayı beklediği o gün. Acaba şimdi güneş o günlerde ki gibi parlaklığını korumakta mıdır? Ya Rasulullah (sallallahualeyhivesellem)e ashabı -seni seviyoruz- dedi de -kalbimde sizi seviyor- cevap verişine hasretiz. Biz de seni seviyoruz Efendim (sallallahualeyhivesellem).
  Benzer Filmler
720P
Hazreti Meryem
Hazreti Meryem
İran dizisi, Meryem-i Mukaddes; dünyanın en üstün dört kadınından birisi olan Hazreti Meryem'in (s.a) hikayesini anlatıyor....
 •   Tür : Tarihi
 •   İzlenme: 17222
 •   84
    8
 •   Vizyon : 2000
 •   Süre : 550 Dk.
IMDb0.0
Dublaj
720P
Meşrutiyet Yılları
Meşrutiyet Yılları
IRIB TV1 yapımı 'Meşrutiyet Yılları' (2009) dizisi; Emir-i Kebir (1807-1852)'in hayatı ve mücadelesini konu alıyor....
 •   Tür : Tarihi
 •   İzlenme: 5329
 •   31
    5
 •   Vizyon : 2009
 •   Süre : 400 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
Kerbela Şahidi
Kerbela Şahidi
Abdullah Hristiyan bir kabileden olup İslam'la yeni müşerref olmuştur. Defalarca istemeye gittiği Müslüman bir kıza delicesine aşıktır. Rahile ile düğününün yapılacağı gece gaipten sesler işitmeye ba...
 •   Tür : Tarihi, Dram
 •   İzlenme: 6784
 •   31
    7
 •   Vizyon : 1994
 •   Süre : 90 Dk.
IMDb0.0
Dublaj
720P
Onuncu Gece
Onuncu Gece
Eski Tahran'ın güneyinde bir kabadayı, Haydar; Kaçar Hanedanı Prensesine aşık olur. Prenses onun evlilik teklifini bir şartla kabul eder; Haydar, Muharrem Ayının ilk on gecesinde (Aşura) taziye merasimleri düzenlemeli...
 •   Tür : Tarihi
 •   İzlenme: 3910
 •   58
    1
 •   Vizyon : 2003
 •   Süre : 800 Dk.
IMDb7.0
Dublaj