720P
Muhammed Resulullah (s.a.a)
Altyazı

Muhammed Resulullah (s.a.a)

İran İslam Cumhuriyeti'nin Peygamber-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve âlih)'i konu alan üç filminin ilki. Film Hazreti Peygamberin (s.a.a) çocukluğunu konu alıyor.
 •  Orjinal Adı:

  محمد رسول الله (ص)

 •  Tür: Dram, Tarihi

 29834İZLENME

 26FAVORİ

 8.5İMDB

Detay
  Yorum Alanı 28 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Sümeyye Tunç 11 Mayıs 2016, Çarşamba
Filmin yönetmeni Mecid Mecidi’nin pazartesi günü Medeniyet Üniversitesi’ndeki söyleşisine katılma fırsatı buldum. Film önümüzdeki ay vizyona girecek.
Avatar
Ziyaretçi
intizar 14 Mayıs 2016, Cumartesi
ben izledim....superin otesi bir film
Avatar
Yönetici
  Admin 29 Ekim 2016, Cumartesi
Sonunda dün (28 Ekim 2016) Türkiye’de gösterime girdi. Hayranlıkla izledik. İslami İran’ın, filmin devamı olan diğer iki filmi de tez zamanda sunması ümidi ile.
Avatar
Ziyaretçi
Mehdi Öztürk 29 Ekim 2016, Cumartesi
Gayrimüslim birini islama davet etmede bile kullanılabilecek kadar güzel.
İnsanı hem mutlu eden hemde hüzünlendiren bir eser olmuş
Avatar
Ziyaretçi
Maide 29 Ekim 2016, Cumartesi
Peygamber efendimizin çocukluk yıllarına yer verilmiş çok güzel anlamlıydı özellikle görsel efektler harikaydı...
Avatar
Ziyaretçi
Hakkı Yavuz 29 Ekim 2016, Cumartesi
Mükemmel son iki sahne otorite sarsacak nitelikte
Avatar
Ziyaretçi
Özcan B. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Gerçekten izlenmesi gereken mükemmel bir film...
Avatar
Ziyaretçi
Emre Kuş 29 Ekim 2016, Cumartesi
Çok güzel bir filmdi. Yüksek tutulan beklentileri karşılar nitelikteydi. Emeği geçenlere Allah emeğinin karşılığını bol bol versin.
Avatar
Ziyaretçi
Cemil Ç. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Filimi izledim harika olmuş. İran İslam Cumhuriyetine teşekkür ederim böyle güzel bi film yapmışlar
Avatar
Ziyaretçi
Nezir Ö. 29 Ekim 2016, Cumartesi
Film bir sanat eseri su gibi akıyor. Anneler babalar çocuklarıyla beraber harika bir zaman geçirebilir
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet 29 Ekim 2016, Cumartesi
Diğer Orta Doğulu uşakların aksine, İran İslam Cumhuriyeti, nebevi ve inkılabi çizgisi sebebi ile emperyalistler tarafından boykot edilmiş, yaptırımlara maruz kalmıştır..

Tıpkı, Resulullah (s.a.a) ve ashabının (r.anhum) maruz kaldığı genel boykot gibi. Siyer okumuş her Müslümanın bildiği üzere, o dönemde Kureyşli müşrik kabileler, Peygamber-i Ekrem ve sahabeleri boykot etmişlerdir. Müşrikler, Peygamberimiz ve onu destekleyen sülalesine, yani, Haşimoğullarına, mal alıp-satmamış; onlardan kız alıp-vermemiştir. Tabiri caizse, yalnızlık ve ölüme terkedilmiştir Haşimoğulları. Böyle bir dönemde, Peygamberimiz ve tüm Haşimoğulları, Hz Ebu Talib mahallesinde toplanmış ve dayanışma ile hayat mücadelesi vermiştir. ’’Şi’b-i Ebî Talib’’ (Ebu Talip Mahallesi) sıkıntılarla doludur. Ve yaşanan bu hazin manzara karşısında Hz Ebu Talib’in beli bükülmüştür.

İşte, tüm bu yük ve sıkıntılarla Peygamber’in (s.a.a) yanına giden Ebu Talib (r.a); hazretin namazda Fil Suresini okuyuşunu duyar. Ve geçmişi hatırlar. Nice sıkıntılı anları gideren Rabbisinin varlığına, Hz Peygamberin yaşantısında şahit olmuştur zaten kendisi. Ve yine buna şahid olur.

Gaybdan haber veren Resul-i Zişan (s.a.a), bu defa Allah Subhanehu ve Teâla’nın, müşriklerin anlaşma sahifesine kurtları musallat ettiğini ve o kurtların antlaşmadaki lafzatullah haricindeki tüm yazıları yediğini bildirir Ebu Talib’e ve tüm Mekke’ye.. Ve bu mucize sonucunda boykot, ambargo ve yaptırımlar kalkar. Mü'minler ferahlanır.

İslam Tarihinde Haşimoğullarına 3 yıl boyunca uygulanan bu yaptırım ve ambargoları, yani genel boykotu, ancak yine günümüzde inançları ve dik duruşları sebebi ile yaptırımlara maruz kalmış İranlılar anlatabilirlerdi. Ki, Cennetin Çocukları, Baran, Söğüt Ağacı, Allah’ın Boyası, Serçelerin Şarkısı.. gibi nice başarılı eser veren bir yönetmen bu filmi çekmek için en uygun kişi imiş. Filmi izleyince buna tanıklık ettik.

Allah (subhanehu ve teâla) İran İslam İnkılabını ve Mecid Mecidi gibi İnkılabi kişilikleri korusun ve muvaffak etsin. Filmin devamı olan diğer iki filmi de bu başarı ile bizlere sunmalarını sağlasın. Amin.
Avatar
Ziyaretçi
Hikmet 30 Ekim 2016, Pazar
Bu işte emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Filmi dün akşam seansında izledim ve çıktığımda Peygamberimi yakından hissetmeye ne kadar aç olduğumu anladım.

Bu film tüm gölge etmek isteyenlerin tuzağından çıkıp izleyicinin kalbine konuyor ve İslamdan uzak kalmış kalpleri kendine getirebilecek kapasiteye sahip olduğunu ilan ediyor. Birçok mazluma uzanacak inşallah.

Admin sizden bir ricam var uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ve size çok müteşekkirim şöyle ki Bu film için ayrı bir bölüm oluştursanız ve bu sitenin seçkin takipçileri sadece bu film hakkındaki özgün düşüncelerini yazsalar ve medyadaki maalesef ilkesiz eleştirelere de buradan cevap verilse seviyeli cevaplar verilse, Ezcümle film doğru ellerde tahlil edilse? Çünki gerçekten muhtevası çok geniş ve derin bir film, bu sitenin takipçilerinin çarpıcı analizlerine ihtiyaç var.

Teşekkür ederim, Selametle...
Avatar
Ziyaretçi
Hikmet 30 Ekim 2016, Pazar
Admin kritik sayfanızda talebim çoktan karşılığını bulmuş, teşekkür ederiz
Avatar
Ziyaretçi
Hüsamettin 30 Ekim 2016, Pazar
Bugün izleme imkanım oldu tek kelime ile ifade etmek gerekirse, muhteşem bir film. İslama ancak bu kadar güzel hizmet edilir. Emeği geçen tüm ekibi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Allah razı olsun.
Avatar
Ziyaretçi
Meryem Ebrar 30 Ekim 2016, Pazar
Tek kelime ile harika idi kusursuz bir film benim alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimi tarifsiz şekilde anlatmıştı...

Efektler, müzik, salavatlar her şey birbirinden anlamlıydı... Salavat, tekbir,gurur ve gözyasları içerisinde izledim... Tekrar gidecem inşallah...

Ve bu film ile ’’İRAN BİRKEZ DAHA DÜNYA’YA AYAR VERDİ’’...

Teşekkürler İran teşekkürler Sayın Macid Macidi...
Avatar
Ziyaretçi
Gülhan 30 Ekim 2016, Pazar
Muteşem bir film etkisi uzun yıllar sürecek kesinlikle. Müzikleri çok beğendim. Tekrar tekrar izlicem.
Avatar
Ziyaretçi
Ömer A. 30 Ekim 2016, Pazar
Film güzeldi. Önemli olan müslümanlar değil. Bu film asıl emperyalizm ve siyonizm tarafından batılı halklara kötü tanıtılmak istenen peygamberimizin masumiyetini, merhametini, davasını yine o halklara doğru tanıtma çabasıdır. Filmin sonunda seçilen ayetler tesadüfi değildi bu sebepten. Bu çaba kutsaldır, alkışlanmalıdır, yerilmeli değil. Ben bu filmin yüzüklerin efendisi kuşağına hitap ettiğini düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki seri filmlerde bunu daha çok göreceğiz. Çünkü başlangıçta efektlik pek konu yoktu. Her neyse güzeldi. Fantastik, epik anlatım bu çağın olmazsa olmazı. Mecidi işi çözmüş.
Avatar
Ziyaretçi
MuratHan 31 Ekim 2016, Pazartesi
Filmin biletlerini 2 Gün önceden aldık. Öyle hayran kaldık ki tekrar arkadaşlarla toplanıp gideceğiz. Lütfen karalamadan uzak durum. Hiçbir tehlike yok. Olsaydı gitmezdik zaten. Sadece siz müslüman değilsiniz . Rasul’ü Ekrem’e (sav) bir hakaret yapılsaydı ilk biz karşı çıkardık.
Avatar
Ziyaretçi
Öznur 04 Kasım 2016, Cuma
Film baştan sona insanlık duyguları barındıran ve canlandıran bir yapıya sahipti. Her sahnesinde, her saniyesinde hissiyatı derinleştiren bir yapıttı.

İran sinemasının maneviyatı işleyişiyle İslam’ı ve Peygamber’i (s.a.a) eşsiz bir tatla izleyiciye sunduğu bir filmdi.

Allah hakkını yazanlara ve konuşanlara devamını getirmelerini nasip etsin..
Avatar
Ziyaretçi
Hülya 04 Kasım 2016, Cuma
Ağlamaktan helak oldum. Film aldığım tefsir derslerinin canlanmış hali idi. Çok etkilendim. Peygamber Efendime bir daha aşık oldum. Müslüman olduğum için gurur duydum. Beni çok etkiledi. İnşallah filmin devamı da yakında gelir.
Avatar
Ziyaretçi
Esma T. 07 Kasım 2016, Pazartesi
Çok duygulandım. Bazı sahnelerde ağladım. Harika bir filmdi. İnşallah herkese izlemek nasip olsun
Avatar
Ziyaretçi
پیمان رنجبری peyman 11 Kasım 2016, Cuma
از تمامی مردم ترکیه بخاطر تماشای این فیلم تشکر میکنم butun turk mellat ila bu filmi izlian tesekur edurum. ben bir iranli.
Avatar
Ziyaretçi
Hatice P. 19 Kasım 2016, Cumartesi
Çok beğendim. İki defa izledim sinemada. Sizde izleyin, kaçırmayın, derim.
Avatar
Ziyaretçi
Gizem 20 Kasım 2016, Pazar
Gözyaşları içerisinde izledim..

Peygamberimizin yetimliği.. Ümmetini ve mazlumları dert edinişi.. Onlara olan sevgisi ve yardımları..

Bu film sadece gayr-ı müslimlere değil; biz Müslümanlara da İslamın unuttuğumuz yönlerini anlatıyor.

Mutlaka izleyin
Avatar
Ziyaretçi
Hayrunnisa 01 Aralık 2016, Perşembe
Tek kelimeyle mükemmeldi. Yönetmen Mecid Mecidi’den de başkası beklenemezdi zaten. 180 dakikada Hazreti Peygamberin (asm) çocukluğunu çok güzel anlatmış. İnşallah diğer iki film de yakında çıkar ve hatta yönetmen dizi çekmeye karar verir.
Avatar
Ziyaretçi
Kelebek Etkisi 01 Aralık 2016, Perşembe
Harika ötesi bir film. Çok ama çok duygulandım izlerken.
Avatar
Ziyaretçi
sena demir 07 Mart 2017, Salı
MECİDİ bu filmle sözünün eri olduğunu bir kez daha kanıtladı.. İstanbul'a geldiğinde Peygamberlik devam etseydi eğer, peygamberler tebliğ aracı olarak sinemayı kullanırlardı demişti.. YENİ KAYNAK ekibi filmi bir an önce altyazılı olarak yükleseniz de açıp açıp izlesek :) çok güzel işler yapıyorsunuz teşekkürler...
Avatar
Ziyaretçi
Esra 12 Mart 2017, Pazar
Resul-i Ekrem'in (sallallahu aleyhi ve alih) çocukluğu ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Teşekkürler Majid Majidi. Teşekkürler, İran.
  Benzer Filmler
720P
Gökyüzü Merdiveni
Gökyüzü Merdiveni
IRIBTV1 yapımı Ramazan 2009 dizisi, Gökyüzü Merdiveni; İranlı ünlü matematikçi ve gökbilimci Gıyaseddin Cemşid Kaşani'nin hayatını konu alıyor. 15. yüzyılın meşhur Müslüman bilim ada...
 •   Tür : Tarihi, Dram
 •   İzlenme: 225
 •   2
    0
 •   Vizyon : 2009
 •   Süre : 520 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
İkiz Kardeşler
İkiz Kardeşler
Nergis adlı küçük bir kız başka bir okuldan bir kızla tanışır ve ikiz kardeş olabileceklerini düşünürler. Ama bunu anne-babalarına anlatmak istediklerinde hiçbirinin dinlemeye vakti olmaz. Bunun &uum...
 •   Tür : Aile, Dram, Çocuk
 •   İzlenme: 4190
 •   52
    3
 •   Vizyon : 1995
 •   Süre : 90 Dk.
IMDb0.0
Dublaj
720P
33 Gün
33 Gün
Temmuz 2006 Lübnan-İsrail savaşında İslami Direniş örgütü Hizbullah ve Ayt'al-Çab bölgesinin hikayesi.....
 •   Tür : Aksiyon, Belgesel, Dram
 •   İzlenme: 3255
 •   28
    2
 •   Vizyon : 2010
 •   Süre : 88 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
Hazreti İsa Mesih (a.s)
Hazreti İsa Mesih (a.s)
İran yapımı "Mesih" dizi filmi, Kur'an-ı Kerim ve Ehl-i Beyt kaynaklarına göre Hazreti İsa (a.s)'yı anlatıyor. Size 13 bölümlük bu dizi filmin kısa sinema versiyonunu sunuyoruz....
 •   Tür : Dram, Tarihi
 •   İzlenme: 1848
 •   11
    0
 •   Vizyon : 2007
 •   Süre : 89 Dk.
IMDb0.0
Dublaj